Durant els dies del 28 al 30 d’abril el Club Marítim Torredembarra ha estat l’escenari de la XXI edició de la Setmana Catalana de Vela- Gran Premi Generalitat de Catalunya de Vela, que per tercera vegada consecutiva es celebra en aquest camp de regates.

Després de gaudir d’unes condicions excel•lents per la pràctica de la vela, les 11 classes diferents que ha concorregut, amb la participació de més de 500 regatistes, l’èxit d’aquesta edició ha estat manifesta per tots els participants i els propis organitzadors.

Això ha comportat que pel proper any, el Club Marítim Torredembarra torni a organitzar la següent edició.

La Setmana, pròpiament dita, va començar el diumenge dia 22 d’abril, amb les proves de Radiocontrol, i finalitzaran la propera setmana amb les proves de kite-surf.

El resultats d’aquesta XXI edició de la Setmana Catalana de vela han estat

Els guanyadors absoluts a les tres categories, de creuer, vela lleugera i pati de vela, que reben el premi del Gran Premi Generalitat de Catalunya són:

Guanyador absolut classe Creuer
Solaris – Mataró de Ferran Rodríguez CV Mataró

Guanyador absolut vela lleugera
Classe 420 Agueda Suria/Marta Martínez Federació Valenciana de Vela

Guanyador absolut Patí de Vela
Oriol Castella- CN Sitges

Mes info

Per classes concurrents:

Optimist grup 1

  • Categoria A
    1.- Jordi Xammar CN el Masnou
    2.- Santi Mas CN el Masnou
    3.- Eric Plançon CN Cambrils
  • Categoria B
    1.- Carles Robles CN Garraf
    2.- Ramon Figueras CV Palamós
    3.- Florian Trittel CN Arenys de Mar
  • Categoria C
    1.- Silvia Mas CN el Masnou

    Optimist Grup 2

  • Categoria A
    1.- Cristina Pujol CN Port d’Aro
    2.- Joan Herp CN el Masnou
    3.- Joana Oliach CN Cambrils
  • Categoria B
    1.- Alex Charles CN Arenys de Mar
    2.- Víctor Morató CN Port d’Aro
    3.- Pau Fernández CN Sant Feliu de Guíxols
  • Categoria C
    1.- Nil Mas CN Garraf
    2.- Sigfrid Rovira CN el Masnou
    3.- Guillem Delgado CN el Masnou

    Techno 293 (windsurf)
    1.- Alex de Cortada CN Arenys de Mar
    2.-Joaquim Sant CMV
    3.- Martí Vidal CMV

    420
    1.- Agueda Suria/Marta Martínez Federación Valenciana de Vela
    2.- David Omedes/Carlos Gallart CV Palamós/CN Premia
    3.-Toni Tur/Alex Salles CN Salou

    Europe Masculí
    1.- Dani Codina CN l’Estartit
    2.- David Gayango CV Blanes
    3.- Aleix Subirà CV Blanes

    Europe Femení
    1.- Alba Bou CN l’Estartit
    2.- Claudia Alsius CN l’Escala
    3.- Mar Schilt CN el Masnou

    Catamarà individual
    1.- Manuel Calavia CN l’Escala
    2.- Philip Griffiths CM Port Ginesta
    3.- Tomàs Cestor CN Sitges

    Catamarà doble
    Francesc García CM Altafulla

    Làser 4.7
    1.- Clara Pérez CN Coma-ruga
    2.- Aida Giménez CN Coma-ruga
    3.- Cristina Valero CN Coma-ruga

    Làser Radial
    1.- Miguel Noguer CN el Masnou
    2.- Sergi Alvarez CN Coma-ruga
    3.- Eduard Alvarez CN Coma-ruga

    Patí Júnior
    1.- Oriol Mahiques CN Sitges
    2.- Víctor Aguiar CN Sitges
    3.- Guillem García CM Torredembarra

    Pati de Vela 1 Cat
    1.- Oriol Castella CN sitges
    2.-Jordi Aranega CN Cubelles
    3.- Josep Ferrer CN el Masnou

    Patí de Vela 2 Cat
    1.- Kiko Igual CN el Masnou
    2.- José Ramon Ferrer CN Cubelles
    3.- Alfonso Clavero C Mar Sitges

    Creuer
    1.- Solaris – Mataró Ferran Rodríguez CV Mataró
    2.- Photogenika Roger Jordana Ind..
    3.- Gavot Cristina Pérez CN Tarragona

  • Deja una respuesta